29 września 2021 29 września 2021

Polipropylenowy termoforming od Stark Partner

Stark Partner, spółka Grupy Kapitałowej Plast-Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, rozpoczął proces odchodzenia od materiałów polistyrenowych (PS) na rzecz polipropylenowych (PP) w technologii termoformingu. Zakłada on modyfikację niektórych modeli produktowych oraz nowe inwestycje potrzebne do dostosowania do zmieniających się wymogów regulacyjnych, nakierowanych na zmniejszenie wpływu na środowisko.

Nowe regulacje prawne, ograniczające wykorzystywanie i sprzedaż plastiku jednorazowego użytku, dla którego dostępne są alternatywy, sprzyjają implementowaniu nowych rozwiązań przez spółkę Stark Partner i wpisują się w strategię GOZ realizowaną w Grupie Plast-Box.

Na skutek odgórnie wprowadzanych ograniczeń dotyczących wybranych kategorii produktów jednorazowego użytku, otrzymujemy z rynku zapytania na temat możliwości wdrożenia nowych rozwiązań. Wielu naszych klientów ma duże ambicje w kontekście realizacji polityki zrównoważonego rozwoju. Możemy im pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów dostarczając odpowiednie rozwiązania w obszarze opakowań. Podjęliśmy więc już dziś decyzję o uruchomieniu procesu odejścia od PS i zaczęliśmy przygotowania do realizacji pierwszych projektów PP w procesie termoformowania – mówi Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast Box.

Program obejmuje różne wielkości opakowań – od małolitrażowych po duże pojemności, które doskonale sprawdzają się do przechowywania i transportowania różnego rodzaju artykułów spożywczych, np. lodów (m.in. rzemieślniczych, produkowanych na masową skalę, rolad lodowych, lodów impulsowych), nabiału (m.in. jogurtów, śmietany, serków, margaryny, masła) czy przetworów rybnych i owocowych (m.in. dżemów, marmolad i sałatek).

Najnowsza inicjatywa Starka jest rezultatem ciągłego zaangażowania Grupy Plast-Box w promowanie zrównoważonego rozwoju. Grupa nieustannie opracowuje innowacyjne opakowania, które mogą być w pełni przetworzone lub ponownie wykorzystane, optymalizuje każdy materiał w procesie produkcji i oferuje alternatywę dla problematycznych tworzyw sztucznych.

Zmieniamy oblicze opakowań, by sprostać wyzwaniom ewoluującego świata. Odpowiadamy na oczekiwania społeczne, zmiany regulacyjne oraz rynkowe i zdecydowanie stawiamy na działania w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki przyjętym wartościom nieustannie stawiamy przed nami i naszymi klientami nowe wyzwania, których celem jest stosowanie opakowań o bardziej obiegowym charakterze – podsumowuje Artur R. Skonieczny.