11 kwietnia 2022 11 kwietnia 2022

Nowy zestaw dla branży spożywczej od STARK Partner

Grupa Plast Box poszerza ofertę opakowań spożywczych o zestaw wyprodukowany przez markę STARK Partner, składający się z pojemnika 750 ml i szczelnej pokrywki. To nowe, bezpieczne pod każdym względem opakowanie stworzone zostało na potrzeby szeroko rozumianej branży spożywczej, m.in. dla sektora HORECA, zakładów przetwórczych, producentów żywności, firm cateringowych, producentów diet pudełkowych itp.

Rynek spożywczy i cateringowy nieustannie się rozwija. Produkty w postaci gotowych posiłków stają się coraz bardziej popularne, na co bez wątpienia wpływa coraz szybsze tempo życia w dzisiejszym świecie. Zróżnicowane i funkcjonalne opakowania, umożliwiające bezpieczne pakowanie i transportowanie żywności, są coraz bardziej potrzebne. W odpowiedzi na oczekiwania rynkowe wprowadziliśmy do oferty nowy zestaw, dopasowany do wymagań klientów – mówi Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast Box. Zarówno producenci, jak i klienci finalni oczekują, że zapewnimy bezpieczne zamknięcie opakowania, szczelność oraz bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Nasz nowy zestaw spełnia wszystkie te warunki, a nawet oferuje więcej korzyści, takich jak lepsza ochrona zawartości, opcja wyboru kolorystyki, a finalnie możliwość ponownego przetworzenia (recyklingu) – informuje Artur R. Skonieczny.

Ważną cechą nowego produktu jest możliwość produkowania opakowania w różnych kolorach. Kodowanie kolorystyczne ułatwi uporządkowanie oferty produktowej i eliminację ewentualnych błędów, co jest szczególnie ważne w łańcuchu dostaw. Szybkie dostarczenie odbiorcom zamówionych produktów spożywczych jest kluczowe. Ta opcja jest szczególnie atrakcyjna w perspektywie rynku cateringu i diet pudełkowych, który obecnie jest motorem dla całej branży gastronomicznej odczuwającej spowolnienie wywołane skutkami pandemii. Zróżnicowanie oferty firm z tego sektora jest bardzo duże, a osobne kolory opakowań dla poszczególnych produktów to rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb producentów i konsumentów.

Warto również pamiętać o recyklingu – przy skali rynku opakowań na potrzeby branży spożywczej jest to niezwykle ważna kwestia. Oferowany zestaw w całości nadaje się do recyklingu i ponownego wykorzystania.

Produkty Grupy Plast Box są zgodne z rygorystycznymi światowymi normami jakościowymi dla opakowań na potrzeby branży spożywczej, o czym świadczy uzyskany po raz kolejny certyfikat BRC GS z najwyższą notą AA. Dzięki temu producenci z branży spożywczej zamawiając opakowania marek Plast-Box i STARK Partner, mogą być pewni, że wybrali najlepsze rozwiązanie.