27 kwietnia 2023 27 kwietnia 2023

Interpack 2023 – spotkanie liderów

Międzynarodowe Targi Opakowań i Maszyn Pakujących Interpack to najważniejsze wydarzenie wystawiennicze globalnej branży opakowań. To tu, w Düsseldorfie, spotykają się najważniejsi gracze i to tu prezentowane są najnowsze trendy. Wśród tegorocznych wystawców nie mogło więc zabraknąć Grupy Plast Box.

To będzie dla nas szczególna edycja – zapowiada Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box S.A. – Pierwsza okazja, by na imprezie tej rangi zaprezentować nasz nowy potencjał, rozbudowany dzięki ostatniemu przejęciu Suwary S.A. oraz Kartpol Group. Akwizycja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Grupy, otwiera przed nami szersze możliwości i umożliwia ekspansję na kolejne segmenty rynku.

Dotychczasowe portfolio Grupy, tworzone przez produkty spółek Plast-Box oraz Stark Partner, koncentrowało się na specjalistycznych opakowaniach dedykowanych produkcji spożywczej i chemicznej. Sfinalizowane pod koniec ubiegłego roku inwestycje rozszerzyły asortyment o nowoczesne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, budowlanej czy ogrodniczej. Stanowi to znaczące umocnienie pozycji Grupy Plast Box jako jednego z wiodących europejskich producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie.

W Düsseldorfie pokażemy pełne spektrum naszej aktualnej oferty – mówi Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast Box – Targowym debiutem będą kanistry, butelki HDPE, konewki, akcesoria motoryzacyjne i opakowania wielowarstwowe produkowane przez Suwary. Nowością z naszego portfolio będą również specjalistyczne rozwiązania Kartpol Group przeznaczone do pakowania silikonów, akryli, klejów i mas uszczelniających. Po raz pierwszy na targach Interpack wystawimy także pojemniki i opakowania przeznaczone do kontaktu z żywnością, sygnowane marką Stark Partner. Nie zabraknie, rzecz jasna, również sztandarowych produktów firmy Plast-Box, czyli cenionych na rynku europejskim wiader dla branży spożywczej i chemicznej. W tym asortymencie zaprezentujemy również nowości! Warto też wspomnieć o zaawansowanych technologiach, wdrożeniach proekologicznych, czy korzyściach mogących płynąć z contract manufacturingu. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego, by efektywnie wspierać biznesy naszych klientów – podsumowuje.

Targi Interpack 2023 będą odbywać się od 4 do 10 maja. Grupa Plast Box zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska C24 w hali 09.